Xəbərlər


"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi üzrə açıq birinciliyi keçirilib

Yeniyetmələr (2007-2009)  arasında keçirilən "Neftçi İdman Klubu”nun yunan-Roma güləşi üzrə açıq birinciliyinə yekun vurulub. Milli Olimpiya Komitəsinin 30 illiyinə həsr olunmuş yarış Suraxanı  qəsəbəsindəki Tofiq İsmayılov adına Olimpiya Təlim-İdman Kompleksində təşkil olunub. Turnirdə 10 çəki dərəcəsi üzrə 100-dən çox  yeniyetmə güləşçi  medallar uğrunda mübarizə aparıb.
Yarışın keçirilməsində məqsəd klubun idman qurğularında fəaliyyət göstərən güləş bölmələrində aparılan məşqlərin və kiçikyaşlı yeniyetmə güləşçilərin hazırlıq səviyyəsini yoxlamaq, eləcə də  bu yaş qrupu üzrə qarşıdan gələn Bakı və respublika birinciliklərində klubu təmsil edəcək yığma komandanın heyətini müəyyən etmək idi.
Maraqlı və gərgin mübarizə şəraitində keçən birincilikdə Asif Bayramov (38 kq), Muhəmməd Alıyev (41 kq), Yunis İsgəndərov (44 kq), Sahib Səlimov (48 kq), Nuhan Müzəffərov (52 kq), Ağadadaş Vahidov (57 kq), Ramil Malıyev (62 kq), Coşqun Quluzadə (68 kq), Şaban Gəncəyev (75 kq) və Ramazan Bəxtiyarov (85 kq) bütün görüşləri qələbə ilə başa vuraraq qızıl medala sahib olublar.
Qalib və mükafatçılara "Neftçi İdman Klubu" tərəfindən diplom, medal və qiymətli xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
 
 

-38 kq.
1.  Asif Bayramov
2.  Taleh Səfərov
3.  Rza Şiriyev
3.  Eldəniz Allahverdiyev


-41 kq.
1.  Muhəmməd Alıyev
2.  Ruslan Qasimov
3.  Nazim Şıxəliyev
3.  Ömər İsmayılov


-44 kq.
1.  Yunis İsgəndərov
2.  Ceyhun İsazadə
3.  Məhəmməd Əlizadə
3.  Vüsal Musayev

-48 kq.
1.  Sahib Səlimov
2.  Sultan Novruzov
3.  İbrahim Bayramov
3.  İsmayıl Əsgərzadə


-52 kq.
1.  Nuhan Müzəffərov
2.  Ramil Ovçuyev
3.  Akşin Salmanov
3.  Ağahüseyn Mehtiyev


-57 kq.
1.  Ağadadaş Vahidov
2.  Ramal Əliyev
3.  Samis Fərmanov
3.  Fərid Əliyev


-62 kq.
1.  Ramil Malıyev
2.  Seymur Həsənov
3.  İlyas Sarıyev
3.  Əliheydər Ağaverdiyev


-68 kq.
1.  Coşqun Quluzadə
2.  Ağamir Mircəfərov
3.  Əli Əliyev
3.  Nurlan Qasımov


-75 kq.
1.  Şaban Gəncəyev
2.  Mirhəsən Həsənzadə
3.  Ələsgər Ağayev
4.  Mirsadiq Xanlarzadə

-85kq.
1.  Ramazan Bəxtiyarov
2.  Allahverdi Kərimli
3.  Rüfət Almaslı
3.  Asəf Kərimli
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib
"Neftçi İdman Klubu"nun yunan-Roma güləşi  üzrə açıq birinciliyi keçirilib